Smedjebackens kommun, till startsida
Du är här:

Bibliotekens personal

Smedjebackens bibliotek

Marie Ohlsson
Bibliotekschef
Tfn: 0240 - 66 02 00
marie.ohlsson@smedjebacken.se

Maria Höglund Boberg
Barn- och ungdomsbibliotekarie
Tfn: 0240 - 66 03 78
maria.hoglund.boberg@smedjebacken.se

David Lundgren
Social- och arbetsplatsbibliotekarie, ansvarig för invandrarfrågor
Boken kommer Smedjebacken
Tfn: 0240 - 66 02 82
david.lundgren@smedjebacken.se

Eija Johansson
Assistent
Tfn: 0240 - 66 01 68
eija.johansson@smedjebacken.se

Elisabeth Hedberg
Biblioteksassistent
Boken kommer Söderbärke
Tfn: 0240 - 66 02 84
elisabeth.hedberg@smedjebacken.se

Barbro Persson
Assistent
Tfn: 0240 - 66 02 84
barbro.persson@smedjebacken.se

Söderbärke bibliotek

Gunhild Wallenius
Skolbibliotekarie
Tfn: 0240 - 66 88 80
gunhild.wallenius@edu.smedjebacken.se

Elisabeth Hedberg
Biblioteksassistent
Boken kommer Söderbärke
Tfn: 0240 - 66 02 84
elisabeth.hedberg@smedjebacken.se

Skolbiblioteket

Roger Skoglöf
Skolbibliotekarie
Tfn: 0240 - 66 02 81
roger.skoglof@smedjebacken.se

Gunhild Wallenius
Skolbibliotekarie
Tfn: 0240 - 66 88 80 marianne.andersson@edu.smedjebacken.se

Anna-Karin Lundin-Brandt
Skolbiblioteksassistent
Tfn: 0240 - 66 02 73
annakarin.lundin.brandt@edu.smedjebacken.se



Sidan senast uppdaterad: 2017-01-20
Webbredaktör: Marie Johansson

Kontakt

Smedjebackens bibliotek
Vasagatan 11
777 30 Smedjebacken
Tfn: 0240 - 66 02 80
Fax: 0240 - 767 63
bibliotek@smedjebacken.se

Söderbärke bibliotek
Kyrkskolan
Klockarvägen 5
777 60 Söderbärke
Tfn: 0240 - 65 02 81
Fax: 0240 - 59 42 02
soderbarke.bibliotek@smedjebacken.se