Smedjebackens kommun, till startsida
Du är här:

Kulturförvaltningens personal

Anne Seppänen
Förvaltningschef
Tfn: 0240-66 02 83
anne.seppanen@smedjebacken.se

Marie Johansson
Förvaltningssekreterare
Tfn: 0240-66 02 86
marie.johansson@smedjebacken.se

Kulturområdet

Anna Johnsson
Assistent / Meken
Tfn: 0240-66 88 84 
anna.johnsson@smedjebacken.se  

Pernilla Jansson
Intendent / Meken
Tfn: 0240-66 88 85
pernilla.jansson@smedjebacken.se

Britt-Marie Hägerman
Assistent
Tfn: 0240-66 02 87
brittmarie.hagerman@smedjebacken.se

Bibliotek

Marie Larsdotter
Bibliotekschef
Tfn: 0240-66 02 00
marie.ohlsson@smedjebacken.se

Maria Höglund Boberg
Barn- och ungdomsbibliotekarie
Tfn: 0240-66 03 78
maria.hoglund.boberg@smedjebacken.se

David Lundgren
Social- och arbetsplatsbibliotekarie, ansvarig för invandrarfrågor
Boken kommer Smedjebacken
Tfn: 0240-66 02 82
david.lundgren@smedjebacken.se

Elisabeth Hedberg
Biblioteksassistent
Tfn: 0240-66 02 24
Boken kommer Söderbärke
elisabeth.hedberg@smedjebacken.se

Barbro Persson
Assistent
Tfn: 0240-66 02 84
barbro.persson@smedjebacken.se

Eija Johansson
Assistent
Tfn: 0240-66 01 68
eija.johansson@smedjebacken.se

Skolbibliotek

Roger Skoglöf
Skolbibliotekarie
Tfn: 0240-66 02 81
roger.skoglof@smedjebacken.se

Gunhild Wallenius
Skolbibliotekarie
Tfn: 0240-66 88 80
gunhild.wallenius@smedjebacken.se

Anna-Karin Lundin Brandt
Assistent
Tfn: 0240-66 02 73
annakarin.lundin.brandt@edu.smedjebacken.se

Sidan senast uppdaterad: 2017-01-31
Webbredaktör: Marie Johansson

Kontakt

Kulturförvaltningen
Marie Johansson
förvaltningssekreterare

Tfn:0240-66 02 86
kultur@smedjebacken.se